Wiadomości o podobnej tematyce

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

Dodany przez Malwina Paleczna, w dniu 20/07/2015

Euterpe oleracea czyli jagody acai

Coraz więcej nowinek związanych ze zdrowym odżywianiem dociera do naszego kraju, bo i pewnie coraz większe zapotrzebowanie na to jest.

Ludzie przykładają większą wagę do tego, co biorą do ust. No i słusznie.

Jagody acai przywędrowały prosto z gorącej Brazyli, gdzie ponoć najbardziej rozpowszechniony jest koktail z tychże, z dodatkiem guarany i orzeźwiających cytrusów. Aż się chce po nie sięgnąć i spróbować jak smakują. Podobno są smaczne. Jednak bardziej od walorów smakowych, interesujące są właściwości zdrowotne owoców acai. Poszczycić się ona może niebagatelną ilością składników, które przyczyniają się do ochrony i poprawy naszego zdrowia. Wspomagają w walce z chorobami. Acai zawiera całe mnóstwo substancji m.in. 18 aminokwasów, witaminy B1 i B2, witaminę C, kwas nikotynowy, kwasy tłuszczowe Omega 6. To tylko niektóre z nich, bo lista jest jeszcze dłuższa.

W Polsce jagody wykorzystywane są przede wszystkim jako pomoc przy odchudzaniu. Te małe kuleczki zawierają w sobie moc w postaci błonnika, który pomaga w przemianie materii i przyspiesza trawinie spożywanych pokarmów. Warto wspomnieć również o innych jej zastosowaniach, gdyż acai wspomaga pracę serca, hamuje rozwój nowotworów, wspomaga pracę mózgu, chroni przed anemią. I tutaj można by jeszcze wymieniać dalej.

W Polsce można stosować je "zamknięte" w gotowych prepratach -  w postaci tabletek, saszetek, jak również, suszonych owoców oraz soku. Wyciąg z jagód acai ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, gdyż zostało potwierdzone, że kwas elagowy, który posiada ta roślinka w swoim składzie, ma działania przeciwzmarszczkowe. Grzechem byłoby pominięcie tego faktu i zbagatelizowanie go.  Borówka amerykańska, nasza rodzima czarna jagoda, jagoda acai - wszystkie zawierają w sobie moc zdrowia, lecz wyglada na to, iż ta z eksportu przebija dwie poprzednie swoimi właściwościami zdrowotnymi.

W obiektywie

catering
jedzenie
zdrowa żywność